ONLİNE İŞLEMLERHABERLER

Madencilik sektöründe sınav ve belgelendirme faaliyetleri için kurulan ve kısa zamanda yurt içine yayılma başarısı gösteren ETO METSEM, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gümüşhane, Elazığ, Erzurum, Ağrı, Van ve Muş’taki sanayi tesislerinde de hizmet verecek.

57 mahallede 8066 üyeyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler hakkında değerlendirmede bulunan ETO Başkanı Metin Güler,  üyelerin ETO’dan duyduğu memnuniyetin arttığını belirterek, tüccarın taleplerini dile getirmeye ve işlerini kolaylaştırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Eskişehir Ticaret Odası’ndan burs alarak yüksek öğrenimini tamamlayanlar, ETO Başkanı Metin Güler’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

ETO tarafından ESGAZ işbirliğiyle düzenlenen bilgilendirme toplantısında doğalgaz tesisatı alanında yetkili firmalara EPDK tarafından yayınlanan Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği ve Sertifika Yönetmeliği hakkındaki son gelişmeler paylaşıldı.

Yönetim kurulu ve meclis divanından oluşan heyetle birlikte Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nı, ESOGÜ’yü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden ETO Başkanı Metin Güler, şehirdeki kurumlarla işbirliği yapmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

SİGORTACILARIN “TRAFİK” İSYANI

Eskişehir’de faaliyet gösteren sigorta acentelerinin temsilcileri, yaşadıkları problemleri istişare etmek üzere ETO Başkanı Metin Güler’ i ziyaret etti.

ETO Başkanı Metin Güler, temmuz olağan meclis toplantısında ekonomideki yavaşlamaya, döviz kurunun artışına ve tüccarın taleplerine dair değerlendirmelerde bulundu.

Aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimine geçit vermemiş, Türk milleti duruşuyla ve mücadelesiyle demokrasiye olan inancını ispat etmiştir.

Bayramın sevincinin daim olmasını, her günümüzün bayram gibi bereketli, huzurlu ve sağlıklı geçmesi temennisiyle tüm üyelerimizin ve hemşehrilerimizin Kurban Bayramını içtenlikle kutlarız.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET’in iş birliği ile geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında halk eğitimi merkezlerinde yüz yüze eğitimler başladı.

Eskişehir Ticaret Odası’nın makine imalatı, talaşlı imalat ve yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren üyeleri İnönü’de üretim yapan Ford Otosan’ı ziyaret etti.

Eskişehir Ticaret Odası, yazılım ve bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmalara destek olmak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetlere bir yenisini daha ekledi.

Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç’in, ESGİAD’ın ve ERİAD’ın katılımıyla ETO’da gerçekleşen toplantıda Eskişehir ve Bosna Hersek arasındaki karşılıklı ticaretin geliştirilmesi ve ekim ayında düzenlenecek olan Eskişehir Endüstri Fuarı’nda yapılması planlanan uluslararası ikili iş görüşmeleri masaya yatırıldı.

Eskişehir Ticaret Odası’nın haziran olağan meclis toplantısında ekonomiye ve tüccarın taleplerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan ETO Başkanı Metin Güler, küçük işletmelere gelen elektrik faturalarının mağdur ettiğini, asgari ücretin artırılmasının elzem olduğunu ancak işverenin de yükünün azaltılması gerektiğini belirterek, işyeri kira artışlarına sınırlama getirilmesi talebini bir kez daha dile getirdi.

ETO’da gerçekleştirilen ve Eskişehir’de sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda sektör temsilcilerine sağlık turizmi destekleri hakkında bilgi verildi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, işyerleri kiralarında fahiş zamlar istenildiğini ve bu artışlara küçük ölçekli işletmelerin dayanamayacağını belirterek,  konutta uygulanacak olan kira artış üst sınırı uygulamasının işyerleri için de getirilmesi gerektiğini söyledi.

ETO Başkanı Güler meclis divanından ve yönetim kurulundan oluşan heyetle birlikte, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na, Şoförler ve Otomobilciler Odası’na, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne, Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası’na tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi (ETOMÜZE) yediden yetmişe müze severleri ağırlamaya devam ediyor.

ETO Başkanı Güler ve beraberindeki heyet, Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Altıntaş ile birlikte yapı denetim sektörü ve otopark yönetmeliğine ilişkin talepleri iletmek üzere Ankara’da T.

Eskişehir Ticaret Odası’nda incelemelerde bulunan ve genişletilmiş meclis toplantısına katılan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ETO’nun faaliyetleri ve projeleriyle şehre değer kattığını ifade etti.

1 2 3 4 5 6 ...
© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.
KVKK Aydınlatma Metinleri