ÇEVRİMİÇİ İŞLEMLER
Endüstri Fuarı B2B BaşvuruBAŞKANIMIZIN ÖZGEÇMİŞİ

Metin GÜLER

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı

 

Metin Güler, 1966 yılında Eskişehir’de doğdu. Erken yaşlarda ticaretle tanışan Güler, halen metal sektöründe faaliyet gösteren Güler Şirketler Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

 

Girişimciliğin hayatın her alanında verimliği arttırdığına inanan Güler, profesyonel yaşamı boyunca sosyal bir anlayışla sorumluluklar aldı.

 

Eskişehir Ticaret Odası bünyesindeki çalışmalarına 1995 yılında Komite Üyesi olarak başladı. 1999-2005 yılları arasında Meclis Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu dönemde Eskişehir Ticaret Odası’nın kalite çalışmalarına başlamasında öncü rol aldı.

 

2009’da ve 2013’te iki dönem Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini üstlendi. 18 Aralık 2013 tarihinden bu yana Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor.

 

Geçmişte Eskişehir Sanayici ve İş Adamaları Derneğinde üç dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Metin Güler, halen Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Başkanı, Muttalıp Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Odaları Konsey Üyesidir.

 

Almanca ile Slav dilleri bilen Güler, evli ve iki çocuk babasıdır.

© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.
KVKK Aydınlatma Metinleri