ONLİNE İŞLEMLER

HABERLER

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtarmak amacıyla Samsun’a çıkışının 103’ncü yıl dönümünü kutluyoruz.

Eskişehir AB Bilgi Merkezi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Avrupa Günü Gençlik Buluşmaları kapsamında üniversite öğrencileri için hem eğitici ve öğretici etkinlikler düzenledi hem de eğlendirici aktiviteler gerçekleştirdi.

ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı ve Zirvesi’nin (Rail Industry Show) açılış töreni protokol ve iş dünyasının katılımıyla gerçekleşti.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, meslek komiteleri müşterek toplantısında odanın yürüttüğü faaliyetler ve projeler hakkında bilgi vererek, ETO olarak ticaretin sorunlarının belirlenmesinde ve çözülmesinde öncülük etmeye ve üyelerin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 102.

Eskişehir Ticaret Odası, tescil ettirdiği Eskişehir lezzetlerine bir yenisini daha ekleyerek, Eskişehir Simidi’nin coğrafi işaretini de şehrimize kazandırdı.

Eskişehir Ticaret Odası bu ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine elini uzatarak, 850 kişiye temel ihtiyaç maddelerinden oluşan gıda yardımı ulaştırdı.

Discover Eskişehir (Eskişehir’i Keşfet) projesi kapsamında Belçika’da temaslar gerçekleştiren ETO heyeti, ülkenin en büyük ekonomi kuruluşu VOKA heyetiyle toplantı yaptı.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Gent’te Belçika Bölge Milletvekili Veli Yüksel’in organizasyonuyla gerçekleşen toplantıda Türk iş insanlarına Discover Eskişehir’i anlattı.

Eskişehir Ticaret Odası, şehrin sağlık ve kültür turizmini geliştirmek, bu alanda kümelenme oluşturabilmek, son kuşak gurbetçileri Eskişehir’e yatırım ve ziyaret için getirebilmek amacıyla başlattığı Discover Eskişehir (Eskişehir’i Keşfet) projesinin değerlendirme toplantısını ve tanıtımını Belçika’da başlattı.

ETO Başkanı Metin Güler, beraberindeki heyetle Eskişehir’in sağlık ve kültür turizmini geliştirmek, sağlık turizmi kümelenmesi kurulması ve şehre yeni yatırımcılar çekmek amacıyla ETO’nun sürdüreceği Discover Eskişehir (Eskişehir’i Keşfet) projesi hakkında bilgi vermek üzere Brüksel’de bir dizi ziyarette bulundu.

Eskişehir Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı’nın 26’ıncı Genel Kurulu ETO Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, odanın meclis olağan toplantısında Hasan Polatkan Havalimanı’nın kapatılması yanlışından geri dönülmesi gerektiğini belirterek, odanın başlatacağı Discover Eskişehir (Eskişehir’i Keşfet) projesi hakkında bilgi verdi.

ETO Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Çavdar, TMMOB Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Didar Duygu Altuntaş ile birlikte Ankara’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ı ziyaret ederek otopark yönetmeliği, artan beton ve inşaat malzeme fiyatlarına ilişkin talepleri ve inşaat sektörünün beklentilerini dile getirdi.

ETO TÜYAP Fuar Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, Eskişehir Mobilya Fuarı (Eskişehir Mobilya İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Yan Sanayi Fuarı) gerçekleştirilen törenle açıldı.

 

Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Uludüz, Metal ve Makine Meslek Komitesi üyeleriyle birlikte makine ve metal sektöründeki sorunları istişare etmek amacıyla Eskişehir’e konuk oldu.

Eskişehir Ticaret Odası tarafından madencilik sektöründe sınav ve belgelendirme hizmeti vermek amacıyla hizmete sunulan ETO-METSEM bahar döneminde Kırklareli’nden Ağrı’ya, Mersin’den Trabzon’a kadar Türkiye’nin dört tarafındaki 24 şehirde sınav ve belgelendirme hizmeti verecek.

ETO Başkanı Metin Güler, pasta, tatlı ve unlu mamul üreticilerinin Eskişehir’de üretilen şekeri tedarik etmekte sıkıntı yaşamaya devam ettiklerini belirterek, yaşanan sıkıntının devam etmesi halinde birçok üreticinin imalat yapmayı düşünmediğini kaydetti.

ETO heyeti inşaat sektöründeki üyelerinin taleplerini dile getirmek için Türk Telekom, ESGAZ, Osmangazi EDAŞ ve ESKİ’yi ziyaret etti.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, tüm dünyada emtia fiyatlarının katlanmasıyla birlikte kamuya iş yapan müteahhitlerin zor durumda olduğunu belirterek, bu firmalara fiyat farkı verilmesi ve cezasız tasfiye hakkı tanınması gerektiğini kaydetti.

1 2 3 4 5 6 ...
© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.
KVKK Aydınlatma Metinleri