ÇEVRİMİÇİ İŞLEMLERGIDA SEKTÖRÜNDE İZLENEBİLİRLİĞE UYUM VE KOBİ'LERİN FARKINDALIĞININ ARTIRILMASI

Hızla gelişen dünyamızda insan sağlığı her geçen gün önem kazanmaktadır. Bu nedenle gıda güvenliği, bireylerin sağlıklı gelişimleri için daima üzerinde çalışılan konuların başında gelmektedir.

Gıda üzerindeki risklerin azaltılması konusunda Avrupa Birliği’nde ve ülkemizde “Tarladan Çatala Kadar” sloganıyla çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Avrupa Birliği’nin genişleme sürecinde de altını çizdiği konulardan birisi “Güvenli Gıda”dır. Bu nedenle Gıda Güvenliği standartları, Avrupa Birliği müzakere süreci içerisinde de giderek artan bir öneme sahip olmuştur.

Gıda Güvenliği, toplumun tüm kesimleri için (çiftçiler, KOBİ'ler, tüketiciler, tüccarlar) kritik bir konudur. Avrupa Birliği bu konuda çok fazla yeni direktiflere ve düzenlemelere sahiptir. Bu durum, günlük hayatla birlikte iş hayatını da ciddi anlamda etkilemektedir. Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir’i bu değişime hazırlayabilmek için, “Gıda Sektöründe İzlenebilirliğe Uyum ve KOBİ’lerin Farkındalığının Artırılması” isimli projeyi İspanyol ortağı Reus Ticaret Odası ile birlikte geliştirmiştir.

 

Proje Adı

Gıda Sektöründe İzlenebilirliğe Uyum ve KOBİ’lerin Farkındalığının Artırılması

Sözleşme Makamı

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi

Süresi

16 ay

Toplam Bütçe

113.004,11 €

 

 
© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.
KVKK Aydınlatma Metinleri