ONLİNE İŞLEMLER

ÜYELERİMİZİN TALEPLERİNİ DİLE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ekim meclis olağan toplantısında açıklamalarda bulunan ETO Başkanı Metin Güler, oda olarak üyelerin haklarını korumaya, ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasına destek olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Eskişehir Ticaret Odası’nın (ETO) Ekim meclis olağan toplantısı gerçekleştirildi. 26 Ekim Salı günü Meclis Başkan Yardımcısı Atilla Sabahçı’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda meclis üyeleri gündem maddelerini görüşerek oyladı. Toplantıda ayrıca Ekim ayında oda tarafından gerçekleştirilen faaliyetler video sunum olarak paylaşıldı. Toplantıda konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Ekim ayında da oda olarak üyelere ve şehre hizmet etmek için yoğun mesai harcadıklarını belirten Güler, metal ve imalat sektöründe üretim yapan KOBİ’ler, kantin işletmeciliği yapan üyeler, Beton Santrali, Yapı Denetim, Beton Laboratuvarı ve İnşaat Taahhüt alanında faaliyet gösteren firmalarla bir araya gelerek ticarete yönelik sorunları istişare ettiklerini kaydetti.

Eskişehir’in önceliklerini devletimizin en üst makamına iletme fırsatı bulduk

Üyelerin saha ziyaretleriyle de taleplerini dinlediklerini ve ilgili kurumlara ilettiklerini belirten Güler, son olarak Vehbi Koç Kongre Merkezi’ne konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tüccarın ve Eskişehir’in önceliklerinin yer aldığı dosyayı sunma fırsatı bulduklarını söyledi. Dosyada hem Eskişehir’in yıllardır gündeminde olan Kuzey Çevre Yolu, Hasan Polatkan Limanı ve Gemlik Limanı demiryolu bağlantısı konularına değindiklerini belirten Güler, üyelerin de son iki yıldır üzerinde durduğu talepleri devletin en üst makamına ilettiklerini söyledi.

Artan maliyetler tüccarın omzundaki yükleri artırdı

Ülke ve şehir ekonomisine dair değerlendirmede de bulunan ETO Başkanı Metin Güler,  dövizde yaşanan dalgalanmanın iş dünyasını zorladığını belirterek, artan maliyetlerin tüccarın, esnafın, sanayicinin omzundaki yüklerin arttığını kaydetti. Güler meclis konuşmasını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anarak sona erdirdi.

 

 

 

© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.
KVKK Aydınlatma Metinleri