ÇEVRİMİÇİ İŞLEMLER
Endüstri Fuarı B2B BaşvuruETO ÜYELERİ İÇİN DETAYLI EKONOMİ RAPORU

ETO tarafından üyelerin Eskişehir ekonomisindeki gelişmeleri yakından takip edebilmeleri için detaylı ekonomik göstergelerle hazırlanan rapor Ağustos ayı itibariyle yayınlanmaya başladı.

 

Eskişehir Ticaret Odası, üyelerine ekonomideki gelişmeleri yakından takip edebilmeleri için aylık olarak detaylı bir rapor hazırlamaya başladı. Ağustos 2023 Eskişehir Ekonomik Göstergeler raporu, ETO üyelerine ulaştırıldı. Raporda döviz kurları ve altın fiyatları, ihracatın ithalatı karşılama oranı, sektörlerin ihracat performansı, aylar bazında toplam ihracat performansı, konut satışı sayıları, açılan ve kapanan işletme sayısı gibi verilere yer verildi.

 

Üyeler ekonomi verilerine kolaylıkla ulaşabilecek

 

Yine raporda 4A kapsamında zorunlu sigortalı sayısı, ödenen çekler, karşılıksız işlem yapılan çeklerin dağılımı, protesto edilen senetlerin dağılımı, merkezi yönetim bütçe gelir ve giderleri, işsizlik oranları ve çalışan istatistikleri, TÜFE oranları gibi ekonomik göstergeler paylaşıldı. Eskişehir Ekonomik Göstergeler raporunu aylık olarak üyelerle paylaşacaklarını belirten Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, böylece üyelerin şehir ekonomisine dair verilere kolaylıkla ulaşabileceğini ve gelişmeleri takip edebileceğini söyledi. Üyelere mail yoluyla ulaştırılan Eskişehir Ekonomik Göstergeler raporu etonet.org.tr adresinden https://www.etonet.org.tr/bolgesel-ve-sektorel-analizler-ekonomik-gostergeler.php adresinden PDF formatında indirebilecek.

© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.
KVKK Aydınlatma Metinleri