ONLİNE İŞLEMLER

ETO-METSEM ODALARA ÖRNEK OLUYOR

Aydın Ticaret Odası tarafından kurulan AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi yetkilileri ETO-METSEM’in kuruluş aşamaları ve yetkilendirilme süreci hakkında bilgi üzere Eskişehir Ticaret Odası’na konuk oldu.

ETO-METSEM (Eskişehir Ticaret Odası Mesleki Test ve Sertifikasyon Merkezi Anonim Şirketi) vizyonu ve öncülük eden anlayışıyla Türkiye’deki odalara örnek oluyor. Türkiye’de madencilik sektöründeki ilk belgelendirme kuruluşu olan ETO-METSEM tecrübelerini bu yolda ilerlemek isteyen ülkemizdeki diğer kuruluşlarla da paylaşıyor. Gıda sektörüne yönelik mesleki yeterlilik ve belgelendirme merkezi kuran Aydın Ticaret Odası’nın yetkilileri, ETO-METSEM’in çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Eskişehir Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette ETO-METSEM yetkilileri Ahmet Bostancı ve Bilgen Çevik Bozkurt tarafından, Eskişehir Ticaret Odası Mesleki Test ve Sertifikasyon Merkezi Anonim Şirketi’nin kuruluş aşamaları, akreditasyonu ve yetkilendirme süreci hakkında, Aydın Ticaret Odası heyetine brifing verdi.

AYMES Gıda sektörünü nitelikli hale getirmeyi hedefliyor

Ziyarette konuşan AYMES Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi Müdürü Burhan Kadıoğlu, merkezin gıda sektörüne yönelik hizmet vereceğini belirterek, proje ile şehirdeki 6000’den fazla gıda üreticisini ve gıda üretimi yapan on binlerce kişilik iş gücünü daha nitelikli hale getirmeyi hedeflediklerini söyledi. AYTO Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi’ni ETO-METSEM gibi ulusal çapta sınav ve belgelendirme hizmeti veren bir merkez haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Kadıoğlu, bilgi paylaşımı ve görüş alışverişi için Eskişehir Ticaret Odası’na teşekkür etti. 

© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.