ESKİŞEHİR AB BİLGİ MERKEZİ PİYANO RESİTALİYLE YÜZ BİNLERİ EKRAN BAŞINA KİLİTLEDİ

Eskişehir AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen ve Ayşe Deniz Gökçin’in gerçekleştirdiği piyano resitalini dünyanın farklı yerlerinden sosyal medya hesapları aracılığıyla yaklaşık 120 bin kişi izledi.

Eskişehir AB Bilgi Merkezi online piyano resitali düzenledi. Klasik müzik ile rock müziği kendine özgü tarzı ile yorumlayan Ayşe Deniz Gökçin piyanosuyla evlere konuk oldu. Yunus Emre’nin sevgi ve hoşgörü şehri Eskişehir’den, Sevgililer Günü’ne ithafen online olarak gerçekleştirilen konseri dünyanın farklı yerlerinden sosyal medya hesapları aracılığıyla yaklaşık 160 bin kişi izledi. Pandemi nedeniyle evden çıkamayan yüz binlerce kişi piyano resitali sayesinde keyifli zaman geçirdi.

Konserin videosu Eskişehir AB Bilgi Merkezi’nin sosyal medya hesaplarında

Resitalde ilk olarak Avrupa Birliği Marşı olarak da kullanılan Türkçe’de Neşeye Övgü olan bilinen Beethoven’ın 9. Senfonisinin son bölümü seslendirildi. Ardından sırayla Love Story, Storm from 4 Seasons – Vivaldi, Ciao Bella, Mozart Turkish March / AllaTurca Jazz, Game of Thrones / Aşkı Memnu / Take 5 Mashup, Phantom of the Opera/ Bach Mashup, Metallica’dan  NothingElse Matters, Athena’dan Ah Yaşamak Var ya!, Çökertme, İzmir Marsı, 10. YılMarşı, Hayat Bayram Olsa gibi eserler seslendirildi. Son olarak AyşedenizGökçin’in kendi eserleri olan Home ve Winter Song Premiere ve Michael Jackson’dan Billie Jean isimli şarkı seslendirildi. Konseri kaçıranlar ve izlemek isteyenler Eskişehir AB Bilgi Merkezi’nin sosyal medya hesaplarından konser kaydına erişebilirler.

 


AB Bilgi Merkezi ©2011