ONLİNE İŞLEMLER

ETO’DAN İL AMBULANS KOMUTA MERKEZİ’NE DESTEK ZİYARETİ

ETO Başkanı Metin Güler, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla Eskişehir İl Ambulans Servisi Komuta Merkezi’ni ziyaret ederek, fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kahya ile birlikte Eskişehir İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret etti. 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla gerçekleşen ziyarette ETO Başkanı Metin Güler, sağlık sektöründe çalışanların fedakarlıkla görev yaptığını belirterek, vatandaşlarımızı hayatta tutmak ve sağlığına kavuşturmak için mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Sağlık sektöründe çalışanların Covid-19 salgını sebebiyle işlerinin daha da zorlaştığını belirten Güler, tüm sağlık personelinin kendi canını tehlikeye atarak hayat kurtarmaya çalıştığını söyledi.  Güler, ailesinden ve sevdiklerinden feragat ederek görevini sürdüren sağlık çalışanlarına destek olmanın herkesin görevi olduğunun altını çizdi.

Ambulanslarımız 4.5 dakikada hastalara ulaşıyor

Ziyaretten dolayı ETO Başkanı Metin Güler’e teşekkür eden Eskişehir İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eskişehir’de acil ambulans servisinin ortalama 4.5 dakikada hastalara ulaştığını belirten Pala, 33 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç ambulans servis birimlerinden biri olduklarını söyledi. Eskişehir’de ambulansların her ay ortalama 155 bin km yol kat ettiğini belirten Pala, böylece ambulansların her sokağı iki kere dolaşmış olduğunu söyledi. Sahip oldukları nitelikli personel ve ekipman sayesinde vatandaşlara daha iyi hizmet verebildiklerini kaydeden Pala, üzerinde çalıştıkları projeleri en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.