ONLİNE İŞLEMLER

ETO BAŞKANI GÜLER’DEN MİLLETVEKİLLERİNE BİRLİK ÇAĞRISI

Haziran ayı meclis olağan toplantısında konuşan ETO Başkanı Metin Güler, yeni dönemde Eskişehir’i temsil edecek olan milletvekillerinin parti ayrımı gözetmeksizin şehir için ortak hareket etmesi ve Eskişehir lobisi oluşturması gerektiğini vurguladı.

Eskişehir Ticaret Odası’nın Haziran ayı meclis olağan toplantısı gerçekleştirildi. ETO Meclis Başkanı Halil İ. Ara’nın açılış konuşması ile başlayan toplantıda meclis gündem maddeleri onaylandı. Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarının Türkiye ve Eskişehir’e hayırlı olmasını diledi. Seçimlerin geride kaldığını belirten Güler, Türkiye’nin artık acilen ekonomiye odaklanması ve iktisadi yol haritasını hayata geçirmesi gerektiğine dikkat çekti. Eskişehir’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etme başarısı gösteren milletvekillerini kutlayan ETO Başkanı Metin Güler, milletvekillerinin Ankara’da Eskişehir lobisi oluşturması gerektiğini kaydetti. Lobi oluşturabilen, birlik ve beraberlik içinde hareket eden şehirlerin ön plana çıktığını belirten Güler, “Yeni seçilen milletvekillerini Eskişehir lobiciliği anlamında bir arada olmalarını istiyoruz.  Bir arada olmayı beceren kentler çok hızlı ilerliyor. Alacağınız bir karar o kenti bundan sonraki süreçte 10 yıl öteye götürebilir” dedi.

Güler: “Milletvekillerimiz TÜLOMSAŞ için harekete geçmeli” 

Yüksek Hızlı Tren projesinin TÜLOMSAŞ tarafından hayata geçirilmesi gerektiğini kaydeden Güler, “ TÜLOMSAŞ geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin ilk 500 şirketi içinde yer alıyordu. Milli hızlı tren meselesi vardı. Bu kente üretilseydi yanında yeni yan sanayiler oluşacaktı. Yeni seçilmiş milletvekillerimiz inşallah yüksek hızlı trenin TÜLOMSAŞ’ta yapılmasını sağlarlar” dedi.

 Havalimanı odalar ve üniversite işbirliğinde yönetilmeli

Hasan Polatkan Havalimanı hakkında da değerlendirmede bulunan Güler, Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Borsası ve üniversitenin olduğu bir konsorsiyumla, özel şirket mantığı ile işletilen havalimanının daha verimli bir şekilde kullanabileceğini kaydetti. Yeni dönemde görev alacak milletvekillerinin Hasan Polatkan Havalimanı’na yönelik adım atması gerektiğini kaydeden Güler, ETO’nun bu konuda girişimlerde bulunacağını dile getirdi.

Kuzey Çevreyolu acilen hayata geçirilmeli

Kuzey Çevreyolunun yapılması içinde milletvekillerinin ortak hareket etmesi gerektiğini belirten ETO Başkanı Güler, “Mevcut çevreyolu şehir içi trafiğini taşıyamaz durumda. Kuzey çevreyolunun hayata geçirilmesi noktasında yeni dönem milletvekillerimizin lobicilik yapmasını istiyoruz. Gün birlik olma günü. Yeni dönemde daha fazla sorumluluk almalıyız. Korkmadan, yılmadan, ısrarlı şekilde bu noktada hareket etmeliyiz” diye konuştu.   

 

 

© Copyright 2017 | Eskişehir Ticaret Odası Tüm Hakları Saklıdır.